Укр.
Гербів на 23.11.2017 - 4682
НАВІГАЦІЯ
Список для: Українська Геральдика
Список для: Новини
Всі герби за алфавітом

ПОШУК
Для пошуку потрібно використовувати
не більше одного слова
або його частини.
НАЙБІЛЬШ ВІДВІДУВАНІ РЕСУРСИ:

Сучасний герб (84007) 
(Державні символи України)
Прапор (61010) 
(Державні символи України)
Штандарт Президента (54963) 
(Державні символи України)
Сучасний герб (43931) 
(КАЛЬНИК)
Сучасний герб (41715) 
(ШАБЕЛЬНЯ)


Google
Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона
НОВИНИ

  1. НОВОСІЛКА Прапор17-Nov-2017
  2. НОВОСІЛКА Сучасний герб17-Nov-2017
  3. ГОРОДОЦЬКИЙ РАЙОННОВОСІЛКА 17-Nov-2017


05-Oct-2017:

Сюжет про лекцію В.Напиткіна з питань сучасної геральдики в м.Городок 19.09.2017р.

05-Oct-2017:
НЕГЕРАЛЬДИЧНЕ


 2016 року книга "Символіка Хмельницької області" В.Напиткіна та К.Богатова була визнаною книгою року на Хмельниччині. Під час роботи було розроблено та виправлено майже 70 гербів сіл і міст області. Слід відзначити, що робота велася безкоштовно і без участі місцевого відділення Українського Геральдичного Товариства - що і не дивно, адже останній територіальний герб за участю голови Хмельницького відділення УГТ, В.Ільїнського, був розроблений ще в далекому 2010 році.
 Але після виходу книги довелося звернути увагу на дивну закономірність. Громади і населені пункти охоче йдуть на контакт в плані розробки символіки, процес починається, малюються проекти, і в якийсь момент все раптом зупиняється з ініціативи керівництва. Інколи (як в Антонінах) на сесії затверджується зовсім інший проект іншого автора. Далекий від особистих уподобань чи підозр, кожного разу вирішував, що це моє власне недопрацювання.
 Але вчорашня сесія в Городку змусила по-іншому поглянути на вищезгадану ситуацію. Так, в останній день перед останньою сесією Городоцької міської ради, без обговорення, на розгляд депутатів був винесений проект герба міста авторства В.Ільїнського. Не применшуючи геральдичних заслуг автора, зауважу - аналогічна ситуація вже була в 2002 році з гербом області, але тоді в останній день роботи депутатів обласної ради був "протиснутий" проект М.Мастикаша, натомість проект В.Ільїнського був відхилений "на прохання народу". Тому дивно було дізнатися, що зараз шановний голова осередку УГТ використовує такі ж методи - надто ж знаючи, що в Городку давно йде розгляд інших проектів місцевого автора. І тим більше не потрібно було звинувачувати місцевого автора в плагіаті окремих деталей місцевих проектів, оскільки вони рекомендовані тим-таки УГТ. Депутати Городоцької міської ради з ситуацією розібралися, швидкий проект В.Ільїнського був відхилений - але питання (хоча більше моральні, а не геральдичні), залишилися.
 Принаймні, тепер стає зрозумілою періодична відмова рад працювати. За такого підходу ради просто відмовляються від послуг професійних геральдистів - "чубтеся самі" - і беруться за справу власними силами, продукуючи жахливі картинки-покручі.
 Але чого не зробиш заради слави...
 Тим більше, після такої довгої - з 2010 року - бездіяльності...

В.Напиткін.
19-Jul-2017:
МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
Департамент з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади
вул. Велика Житомирська, 9. м. Київ. 01601; тел/факс (044) 590-47-77
е-mail: BondarOYu@minregion.gov.ua

№8/13-69-07 від 13.02.2017

Департамент з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України в межах компетенції розглянув електронне звернення від 30.01.2017 N Н-470 щодо створення символіки територіальних громад та повідомляємо наступне.
Відповідно до статті 22 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (далі - Закон) територіальні громади сіл, селищ, міст можуть мати власну символіку (герб, прапор тощо), яка відображає їх історичні, культурні, соціально-економічні та інші місцеві особливості і традиції. Частиною другою статті 22 визначено, що з урахуванням пропозицій органів місцевого самоврядування сіл, селищ, міст районними, обласними радами може бути затверджена символіка відповідно району, області. Зміст, опис та порядок використання символіки територіальних громад сіл, селищ, міст, районів і областей визначаються відповідною радою згідно з законом.
Підпунктом 49 частини першої статті 26 Закону визначено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання затвердження Положення про зміст, опис та порядок використання символіки територіальної громади.
Відповідно до підпункту 14 частини першої статті 43 Закону виключно на пленарних засіданнях районної, обласної ради вирішуються питання затвердження
Положення про зміст, опис та порядок використання символіки району, області. Таким чином, за місцевими радами закріплено повноваження встановлювати зміст, опис та порядок використання символіки згідно з законом. Таке рішення повинно прийматись на пленарних засіданнях місцевої ради шляхом затвердження Положення. При розробленні символіки кожна територіальна громада враховує власні історичні, культурні, соціально-економічні традиції та особливості. Місцева рада своїм актом може розробити детальну процедуру проведення конкурсу на кращий проект символіки, його попереднього розгляду та обговорення із залученням експертів з геральдики та громадськості, критерії відбору ескізів для подальшого затвердження відповідною місцевою радою.
В законодавстві відсутні інші норми, які визначають порядок створення символіки об'єднаних територіальних громад.
З повагою
Директор Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади С.І.Шаршов

Як бачимо, порядок створення гербів ОТГ регламентується виключно ст.22 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" і не регламентується жодними іншими документами.Розсилка новин - підписатися
Авторський колектив | Література | Статистика | Гостьова книга | Нашi друзi | Плагіатори | Вiйськовi емблеми | Геральдичнi лiнки | Негеральдичнi лiнки | Нас вiтають |
Матерiали сайту не можуть бути використанi частково чи повнiстю без письмової згоди ЗАТ "Мiкросистема".
Data of a site cannot be used entirely or partially without the written agreement of Joint-Stock Company " Microsystem ".
Материалы сайта не могут быть использованы целиком или частично без письменного соглашения ЗАО "Микросистема". © Microsystem