Укр.
Гербів на 27.01.2021 - 4979
НАВІГАЦІЯ
Список для: Українська Геральдика
Список для: Геральдика сучасної України
Список для: ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСТЬ
Список для: ЧЕРНІВЦІ

Всі герби за алфавітом

ПОШУК
Для пошуку потрібно використовувати
не більше одного слова
або його частини.
НАЙБІЛЬШ ВІДВІДУВАНІ РЕСУРСИ:

Сучасний герб (89815) 
(Державні символи України)
Прапор (66314) 
(Державні символи України)
Штандарт Президента (60673) 
(Державні символи України)
Сучасний герб (50054) 
(КАЛЬНИК)
Сучасний герб (47700) 
(ШАБЕЛЬНЯ)






Google




Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

Герб австрійського періоду
Затверджений в 1784р.
Австрійський історик Віккенгаузер стверджує, що на гербі XVIIIст. були зображені відчинені срібного кольору ворота, в створі яких розміщувався імперський орел (герб правлячого дому Габсбургів), а на ньому покладено готичний щит червоного кольору, перетятий посередині срібною балкою. В 1784р. була також виготовлена і перша печатка міста: овальна, розміром 40*45 мм., по колу напис німецькою мовою: "Чернівці місто. Печатка, 1784". В центрі - відчинені ворота з сімома зубцями. Над ними в два ряди вісім по чотири в ряд вмурованих каменів. В центрі створу воріт - цісарський орел, на нього покладено готичний щит з поперечною срібного кольору балкою. Під ворітьми - дві схрещені лаврові гілки.
30 квітня 1908р., напередодні святкування 500-річчя першої письмової згадки про Чернівці, магістрат міста звернувся до Міністерства внутрішніх справ Австрії з проханням залишити місту саме цей герб. Місту був виданий патент на герб, який зазнав незначної зміни: червоний щит, на якому відчинені увінчані сімома зубцями збудовані з каменю міські ворота. Вище зубців - вісім вільноширяючих каменів в два ряди по чотири, камені горішнього ряду дещо менші, ніж нижнього. У відкритих воротах видніється позолочений двоголовий орел, обидві голови увінчані золотими коронами, в правій лапі тримає меч, в лівій - державу. На грудях орла, над яким висить цісарська корона, знаходиться червоний щиток, перетятий сріблястою лінією, оповитий ланцюгом ордена Золотого Руна. Під міськими воротами дві перехрещені лаврові гілочки, зв'язані червоно-білою стрічкою.
Віккенгаузер не пояснює, чому саме вказані символи були використані при створенні герба. Мабуть, вони були притаманні місту ще з часів Галицької (Червоної) Русі та періоду перебування в складі Молдавського князівства. Геральдика в руські землі і Молдову прийшла з Польщі, але ідея геральдичної системи на знайшла тут повного застосування. Геральдика Буковини формувалась з XVІІІст. на основі суто специфічних джерел (червоного і срібного кольорів, риски тощо), які згодом перейшли на герби.
Зображення на сайті - В.М.Напиткін.

Strohl H., Stadte-Wappen von Osterreich-Ungarn, Wien, 1904  Перегляд


Авторський колектив | Література | Статистика | Гостьова книга | Нашi друзi | Плагіатори | Вiйськовi емблеми | Геральдичнi лiнки | Негеральдичнi лiнки | Нас вiтають | | Іноземна геральдка
Матерiали сайту не можуть бути використанi частково чи повнiстю без письмової згоди ЗАТ "Мiкросистема".
Data of a site cannot be used entirely or partially without the written agreement of Joint-Stock Company " Microsystem ".
Материалы сайта не могут быть использованы целиком или частично без письменного соглашения ЗАО "Микросистема". © Microsystem