Всі герби за алфавітом
ПОШУК Для пошуку потрібно використовувати не більше одного слова або його частини.
|
Лисець (Хмельницька область)
"Центральним елементом герба є гербовий щит синього кольору. Синій колір символізує мир, спокій, злагоду. Щит поділений на дві частини горизонтальною хвилястою лінією, яка символізує річку Бобравку. Верхню частину гербового щита займає стилізоване зображення ластівки - символ нестримного руху вперед, символ волі і працелюбства. В нижній частині гербового щита розташовано композицію із трьох яблук, що підкреслює вирощування, заготівлю і продажу плодів садівництва жителями села. Знизу і з боків гербовий щит обрамляє стилізоване золоте дубове листя - символ могутності, сили, довголіття. Зверху гербовий щит обвиває синя стрічка з написом "с.Лисець". Геральдичну композицію вінчають п'ять пшеничних колосків, які символізують багатство, славу, мудрість, добро і красу."
Автор герба - Мастикаш Михайло Васильович, член Спілки художників України
|
При створенні герба села використаний французький щит. Власне, цей факт не є помилкою. Просто, згідно з рекомендаціями Українського Геральдичного Товариства, при створенні нових гербів населених пунктів України рекомендовано вживати іспанський щит. Розроблена також система прикрас - картуш і корони - і пропорції хоругви - 1:1. Всі ці рекомендації опубліковані у віснику УГТ "Знак". Автори, не обізнані з ними, використовують саме французький щит, оскільки він є домінуючим на значках, і не підозрюють при цьому, що французький щит характерний для російської геральдики. З 1991 року ВСІ новостворені герби міст і сіл Хмельницької області затверджені саме на іспанських щитах. І якщо автору в силу якихось міркувань хочеться, в даному випадку, відновити російську традицію для сіл української глибинки - він міг би це робити хоча б правильно, оскільки класичні пропорції французького щита - 7:8 - не витримані в даному гербі і близько.
Система прикрас. Друга помилка випливає з першої - оскільки картуш і корона, рекомендовані УГТ, призначені для іспанських щитів. Корона герба с.Лисець всього лише невдала обробка російської ж (див. наприклад Акмолинську область у виданні П.П. фон Винклера "Гербы городов, губерний, областей и посадов Российской империи"). Однак наявність корони свідчить зовсім не про ті якості, про які ведеться у описі, а означає СТАТУС поселення - кількість зубців, форма і колір свідчать про те, є поселення містом чи селом, мало чи ні магдебурзьке право. В даному випадку маємо лише довільну фантазію автора.
Ластівка летить в негеральдичний бік, себто вліво.
Девізна стрічка міститься, за правилами, за щитом, а не над ним.
Опис. Повністю негеральдичний. Крім відсутності термінології, порушене трактування кольорів - синій в геральдиці завжди означав вірність, чесність і бездоганність.
|
|
|