Укр.
Гербів на 13.12.2024 - 5260
НАВІГАЦІЯ
Список для: Українська Геральдика
Список для: Антигеральдика
Лисець (Хмельницька область)
Всі герби за алфавітом

ПОШУК
Для пошуку потрібно використовувати
не більше одного слова
або його частини.
НАЙБІЛЬШ ВІДВІДУВАНІ РЕСУРСИ:

Сучасний герб (99721) 
(Державні символи України)
Прапор (73983) 
(Державні символи України)
Штандарт Президента (72757) 
(Державні символи України)
Сучасний герб (58232) 
(КАЛЬНИК)
Сучасний герб (55870) 
(ШАБЕЛЬНЯ)






Google




Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

Лисець (Хмельницька область)

 "Центральним елементом герба є гербовий щит синього кольору. Синій колір символізує мир, спокій, злагоду. Щит поділений на дві частини горизонтальною хвилястою лінією, яка символізує річку Бобравку. Верхню частину гербового щита займає стилізоване зображення ластівки - символ нестримного руху вперед, символ волі і працелюбства. В нижній частині гербового щита розташовано композицію із трьох яблук, що підкреслює вирощування, заготівлю і продажу плодів садівництва жителями села. Знизу і з боків гербовий щит обрамляє стилізоване золоте дубове листя - символ могутності, сили, довголіття. Зверху гербовий щит обвиває синя стрічка з написом "с.Лисець". Геральдичну композицію вінчають п'ять пшеничних колосків, які символізують багатство, славу, мудрість, добро і красу."
 Автор герба - Мастикаш Михайло Васильович, член Спілки художників України
Щит, картуш і корона, виконані згідно до вимог УГТ
 При створенні герба села використаний французький щит. Власне, цей факт не є помилкою. Просто, згідно з рекомендаціями Українського Геральдичного Товариства, при створенні нових гербів населених пунктів України рекомендовано вживати іспанський щит. Розроблена також система прикрас - картуш і корони - і пропорції хоругви - 1:1. Всі ці рекомендації опубліковані у віснику УГТ "Знак". Автори, не обізнані з ними, використовують саме французький щит, оскільки він є домінуючим на значках, і не підозрюють при цьому, що французький щит характерний для російської геральдики. З 1991 року ВСІ новостворені герби міст і сіл Хмельницької області затверджені саме на іспанських щитах. І якщо автору в силу якихось міркувань хочеться, в даному випадку, відновити російську традицію для сіл української глибинки - він міг би це робити хоча б правильно, оскільки класичні пропорції французького щита - 7:8 - не витримані в даному гербі і близько.
 Система прикрас. Друга помилка випливає з першої - оскільки картуш і корона, рекомендовані УГТ, призначені для іспанських щитів. Корона герба с.Лисець всього лише невдала обробка російської ж (див. наприклад Акмолинську область у виданні П.П. фон Винклера "Гербы городов, губерний, областей и посадов Российской империи"). Однак наявність корони свідчить зовсім не про ті якості, про які ведеться у описі, а означає СТАТУС поселення - кількість зубців, форма і колір свідчать про те, є поселення містом чи селом, мало чи ні магдебурзьке право. В даному випадку маємо лише довільну фантазію автора.
 Ластівка летить в негеральдичний бік, себто вліво.
 Девізна стрічка міститься, за правилами, за щитом, а не над ним.
 Опис. Повністю негеральдичний. Крім відсутності термінології, порушене трактування кольорів - синій в геральдиці завжди означав вірність, чесність і бездоганність.

Авторський колектив | Література | Статистика | Гостьова книга | Нашi друзi | Плагіатори | Вiйськовi емблеми | Геральдичнi лiнки | Негеральдичнi лiнки | Нас вiтають | | Іноземна геральдка
Матерiали сайту не можуть бути використанi частково чи повнiстю без письмової згоди ЗАТ "Мiкросистема".
Data of a site cannot be used entirely or partially without the written agreement of Joint-Stock Company " Microsystem ".
Материалы сайта не могут быть использованы целиком или частично без письменного соглашения ЗАО "Микросистема". © Microsystem