На лазуровому іспанському щиті з червоною облямівкою срібний якір-кішка. На облямівці горішня центральна фігура - золотий сніп колосся, обабіч ідуть шість золотих якорів, у центрі внизу - виноградне гроно. Довкола щита розміщено золотий вінок колосся, переплетений виноградною лозою.
Якір символізує надію та порятунок. Якір-кішка - символ торговельного мореплавства, зв'язок річкових та морських комунікацій. Якорі на бордюрі символізують мореплавство, військове значення та судноплавну базу. Сім якорів (якір-кішка та шість у бордюрі) відповідають кількості портів Одещини. Сніп хліба символізує багатство та єдність людей, як колосків у снопу. Він є знаком хліборобства і степової частини Одеської області (давній герб Балти - золотий сніп на лазуровому полі).
Виноградне гроно символізує спільну ідею, внутрішню згоду. Символ відображає південну частину Одещини (знак Білгорода - виноградна лоза у червоному полі), а також виноградарство та виноробство.
Автори -
П.В.Бондаренко,
М.В.Мурманов.
Художники -
Г.Ш.Фаєр,
Л.Л.Мостова.
Зображення на сайті -
В.М.Напиткін.
Україна: герби та прапори / авт. проекту та упор. : В.Г. Кисляк, О.А. Нескоромний. – К. : Парламентське вид-во. 2010. – 456 с. : ілюст. – укр., рос., анг.
Перегляд