Щит розтятий зеленим та червоним. На щиті срібна козацька порохівниця, над нею золотий дубовий трилисник з двома жолудями. Щит обрамований декоративним картушем і увінчаний міською короною.
Козацька порохівниця виготовлена з рогу, що передусім вказує на назву міста, а також на славетне минуле краю (до 1775р. - територія Запорізької січі), легенду про засновника міста козака Кривого Рога, та іншу версію про походження назви міста - утворення кривого мису (рогу) при злитті річок Інгулець і Саксагань.
Порохівниця також говорить про великий потенціал і можливості міста, спроможність до дії і розвитку: - "Є ще порох в порохівницях!", та нагадує про заклик "Тримай порох завжди сухим!".
Золотий дубовий трилисник з двома жолудями - це передусім символ сили, міцності, багатства, глибокого коріння та духовного відродження.
Трилисник формою нагадує тризуб, що є символом триєдності сил, споконвічним знаком оберегом української землі.
Крім того, трилисник символізує минуле, сучасне і майбутнє та їх нерозривний зв'язок, а як жива природна форма - постійний розвиток і оновлення. Зелений колір означає достаток, волю , надію, радість. Червоний - хоробрість та лицарські чесноти, любов, мужність, великодушність. Золото - багатство, сила, вірність. Срібло - чистота помислів і діянь.
Автори - В.І.Токар, С.А.Сєднєва, В.М.Бакальцев, М.К.Дабіжа.
Зображення на сайті -
В.М.Напиткін.
Геральдика Дніпропетровщини. Офіційні символи територіальних та муніципальних утворень: [Історичні нариси]. - Д.: Арт-Прес, 2012. -192с. ISBN 978-966-348-279-8
Перегляд