Укр.
Гербів на 15.06.2021 - 4982
НАВІГАЦІЯ
Список для: Українська Геральдика
Список для: Антигеральдика
Великий герб України
Всі герби за алфавітом

ПОШУК
Для пошуку потрібно використовувати
не більше одного слова
або його частини.
НАЙБІЛЬШ ВІДВІДУВАНІ РЕСУРСИ:

Сучасний герб (90407) 
(Державні символи України)
Прапор (66748) 
(Державні символи України)
Штандарт Президента (61120) 
(Державні символи України)
Сучасний герб (50568) 
(КАЛЬНИК)
Сучасний герб (48149) 
(ШАБЕЛЬНЯ)


Google
Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

Великий герб України

Єдине, що можна сказати - совок не кінчився. І ніжна єдність НУНС, ПР і селян лише підтверджує це.

***

Проект
вноситься народними депутатами України
БІЛОЗІР О.В. (посв.N375);
ГЕРМАН Г.М. (посв.N47);
ВАЩУК К.Т. (посв.N434)
ЗАКОН УКРАЇНИ
"Про великий Державний Герб України"

Стаття 1. Великий Державний Герб України є державним символом України, що встановлюється з урахуванням малого Державного Герба України та герба Війська Запорізького.
Стаття 2. Великий Державний Герб України являє собою зображення золотого Знака Княжої Держави Володимира Великого (малого Державного Герба України) увінчаного хрестом; справа і зліва золотого Знака - колоски пшениці, жита і ячменю; під Знаком - зображення перехрещених козацьких шаблі і мушкета; шабля і мушкет покриваються стрічкою, що поєднує національні кольори - синій та жовтий; на стрічці девіз - "З нами Бог і Україна"; знизу стрічки - кетяг калини.
Стаття 3. Затвердити зображення та пропорції великого Державного Герба України (додаються).
Стаття 4. Зображення великого Державного Герба України відтворюється:
на Великій Державній Печатці України;
на печатках, бланках актів та інших бланках Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Секретаріату Президента України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Конституційного Суду України, Верховного Суду України, Генеральної прокуратури України, Національного банку України, центральних органів виконавчої влади, дипломатичних представництв та консульських установ України за кордоном, представництв України при міжнародних організаціях;
на будинках у Резиденції Президента України, спорудах і будинках Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Секретаріату Президента України, Конституційного Суду України, Верховного Суду України, Генеральної прокуратури України, Національного банку України, центральних органів виконавчої влади, дипломатичних представництв та консульських установ України за кордоном, представництв України при міжнародних організаціях;
у приміщеннях, де проводяться заходи за участю Президента України, відбуваються засідання Верховної Ради України, Ради національної безпеки і оборони України, Кабінету Міністрів України, Конституційного Суду України, Пленуму Верховного Суду України, Ради Національного банку України, протокольні заходи Міністерства закордонних справ України, дипломатичних представництв та консульських установ України за кордоном, представництв України при міжнародних організаціях;
у службових кабінетах Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем'єр-міністра України, Голови Конституційного Суду України, Голови Верховного Суду України, Генерального прокурора України.
Стаття 5. Зображення великого Державного Герба України може бути відтворено на грошових знаках України за рішенням Національного банку України.
Стаття 6. Відтворювання великого Державного Герба України, незалежно від його розмірів, може здійснюватись у вигляді кольорового, чорно-білого та об'ємного зображення довільною технікою виконання із будь-яких матеріалів з додержанням затверджених пропорцій.
Стаття 7. Використання зображення великого Державного Герба України з метою одержання прибутку чи з іншою комерційною метою забороняється.
Стаття 8. Глум над великим Державним Гербом України тягне за собою відповідальність, передбачену законодавством.
Стаття 9. Особи, винні у порушенні цього Закону, несуть відповідальність згідно із законодавством.
Стаття 10. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
Голова Верховної Ради України В.ЛИТВИН

ОПИС ВЕЛИКОГО ДЕРЖАВНОГО ГЕРБА УКРАЇНИ
Великий Державний Герб України - є символом, який відображає стрижневі засади зародження, формування та оформлення української державності. В ньому віддзеркалюється історія України, генезис українського народу, процес трансформації спільноти людей, які проживали на одній території, в українську націю.
У просторі часу великий Державний Герб України є уособленням об'єднання української історії: прадавніх часів, величі княжої доби, героїзму козацької епохи, періоду національно-визвольних воєн, відновлення незалежності Української держави. Цей символ відображає процеси формування принципів демократії, ідеї соборності та державного суверенітету.
В основу великого Державного Герба України покладений малий Державний Герб України (золотий тризуб), увінчаний символом християнства - хрестом, що відображає апостольність християнської віри Київської Держави, захист Божественної сили над українським народом та землею. Тризуб - знак княжої держави Володимира Великого, символізує єдність небесної і земної, духовної і природної сфер Українського Світу.
Особливе місце в символіці герба надається колоссю злакових. Два пучки золотих колосків (жита, пшениці і ячменю) розміщені по краях герба.
Колоски є символом однієї з найбільших святинь українського народу - хліба, символом урожайності та процвітання.
Вони відображають працьовитість і єдність народу та є символом родючості української землі. Кожен злак має своє смислове навантаження.
Головним елементом композиції є пшениця, яка символізує вічність.
Жито - символ життя, плодючості, достатку, щастя, знак добробуту і злагоди в сім'ї.
Ячмінь символізує прадавнє коріння, оскільки він належить до числа найдревніших культурних рослин. Його присутність у структурі герба є заслуженою даниною величезній ролі хліборобства в історії нашого народу. Адже культура вирощування злакових походить із глибини віків прадавньої української історії.
Колоски обвиті жовто-синьою стрічкою (національними кольорами), які символізують велич, красу, є символом безкрайнього неба і безмежних просторів пшеничного поля України. У духовному плані синій колір символізує духовну зрілість, а жовтий - нескінченність людського життя. У поєднанні ці два кольори знаменують взаємозв'язок минулого і майбутнього.
На стрічці золотими літерами девіз - "З нами Бог і Україна", що є уособленням міжчасового об'єднання народу, присутності повсякчасної віри у силу і могутність своєї держави.
В основі Герба перехрещені шабля і мушкет, які символізують героїчну добу в історії українського народу - період козацької держави та національно-визвольних воєн.
Шабля і мушкет займають почесне місце в козацькій символіці і є її невід'ємними атрибутами, є символом подвигів козацтва, його нестримного прагнення до створення незалежної держави, традицій братерства, демократії і повноправності народу. Шабля і мушкет є невід'ємними атрибутами офіційного герба Війська Запорізького (ХVI - XVIII вв.), який, відповідно до статті 20 Конституції України, має бути відображений у великому Державному Гербі України.
Мушкет розташований так, ніби він знаходиться на плечі козака, який стоїть на сторожі. Якщо дивитися на шаблю, то вона нібито знаходиться в піхвах у козака і в будь-який момент її можна схопити, щоб застосувати за призначенням. Включення цих елементів до символіки герба означає, що українська державність знаходиться під надійним захистом.
Шабля і мушкет накриті кетягом калини, символом України-дівчини, символом материнства і любові. Калина є деревом життя, що пов'язує минуле з майбутнім, а тому присутність калини у композиції великого Державного Герба України символізує опору молодших поколінь на корені старших, розвиток і стрімкий рух вперед.

***

Тернопільська організаціяВолино-Подільської геральдичної колегії

ЗАЯВА

Проаналізувавши внесений на розгляд Верховної Ради України групою депутатів (Білозір О., Ващук К., Герман Г.) проект "Закону про великий Державний Герб України" N 5118 від 10.09.2009 (5 сесія VI скликання), заявляємо, що запропонований проект великого Державного Герба України не відповідає статті 20 Конституції України, а саме положенню, що "великий герб встановлюється з урахуванням малого Державного Герба України...".
Нагадаємо, що Постановою Верховної Ради України "Про державний Герб України" N2137-ХІІ від 19 лютого 1992 р. затверджено як малий герб України тризуб на щиті з еталонним схематичним зображенням і кольоровою гамою (золотий тризуб на синьому щиті) "з обов'язковим додержанням пропорцій зображеного герба...".
У запропонованому депутатами проекті замість затвердженого малого Державного Герба внесено його спотворене зображення або ж декоровану імітацію.
Звертаємо увагу, що за публічну наругу над державними символами у статті 338 КК передбачено покарання штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців. Предметом злочину, передбаченого ч.1 ст.338, є державні символи України, серед яких Державний Герб України. Оскільки великий Державний Герб України визначений статтею 20 Конституції України на сьогодні не прийнятий, то Державним Гербом України є Знак Княжої Держави Володимира Великого (тризуб).
Просимо Верховну Раду зняти з розгляду запропонований проект "Закону про великий Державний Герб України" як такий, що суперечить Конституції України.
З огляду на нехтування авторами проекту норм геральдики як науки, руйнування традицій, що формуються у сучасній українській геральдиці, детальну експертну оцінку зображенню Герба, запропонованому у проекті, свідомо не наводимо.

Прийнято на засіданні 22 жовтня 2009р.

Сергій Ткачов, Олег Клименко, Роман Мацелюх, Віктор Уніят, Богдан Хаварівський, Валерій Напиткін.

Авторський колектив | Література | Статистика | Гостьова книга | Нашi друзi | Плагіатори | Вiйськовi емблеми | Геральдичнi лiнки | Негеральдичнi лiнки | Нас вiтають | | Іноземна геральдка
Матерiали сайту не можуть бути використанi частково чи повнiстю без письмової згоди ЗАТ "Мiкросистема".
Data of a site cannot be used entirely or partially without the written agreement of Joint-Stock Company " Microsystem ".
Материалы сайта не могут быть использованы целиком или частично без письменного соглашения ЗАО "Микросистема". © Microsystem