Щит розтятий срібним хвилястим нитяним стовпом на лазурове і пурпурове поля; на першому полі золотий однокупольний давньоруський храм, на другому золоте зображення фігури Св.княгині Ольги з німбом навколо голови, у піднесеній до грудей правиці вона тримає хрест, а в опущеній лівиці згорнутий сувій. Щит обрамований золотим вінком з гілок сосни, дуба, вільхи й калини і увінчаний срібною квіткою калини. Автор - В.Климик.
Символом району є реконструйоване зображення одного з найкрасивіших храмів Київської Русі - Борисо-Глібського собору, усипальниці святих князів Бориса та Гліба, з іменами яких тісно пов'язана історія Вишгорода. Храм зображений на лазуровому тлі, що символізує велич і красу. Золото означає багатство, силу, вірність; пурпур - гідність, могутність, шляхетне походження. Вінок навколо щита розповідає про найхарактернішу рослинність району, а квітка калини символізує Київську область.
Автор -
В.Климик.
Зображення на сайті -
В.М.Напиткін.
Україна: герби та прапори / авт. проекту та упор. : В.Г. Кисляк, О.А. Нескоромний. – К. : Парламентське вид-во. 2010. – 456 с. : ілюст. – укр., рос., анг.
Перегляд