Укр.
Гербів на 20.04.2024 - 5209
НАВІГАЦІЯ
Список для: Українська Геральдика
Список для: Геральдика сучасної України
Список для: ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛАСТЬ
Список для: ПІДГАЄЦЬКИЙ РАЙОН
Список для: ЗАВАЛІВ
Всі герби за алфавітом

ПОШУК
Для пошуку потрібно використовувати
не більше одного слова
або його частини.
НАЙБІЛЬШ ВІДВІДУВАНІ РЕСУРСИ:

Сучасний герб (98375) 
(Державні символи України)
Прапор (72711) 
(Державні символи України)
Штандарт Президента (71174) 
(Державні символи України)
Сучасний герб (56809) 
(КАЛЬНИК)
Сучасний герб (54308) 
(ШАБЕЛЬНЯ)






Google




Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

ЗАВАЛІВ

Завалів - одне з найстаріших сіл Галичини, яке, згідно з переказами, до ХIIст. називалося Зелений Дуб. Згадка про його існування у VIIIст. є у літописних записах Західної Словенії. За легендами, назва села походить від трьох валів, які існували тут під час княжої доби.
Перша документальна згадка походить з 1395р. Пізніше власниками Завалова були Маковєцькі гербу "Пом'ян". Войцех Маковєцький збудував на місці дерев'яного мурований замок у вигляді літери "U", який вважався одним з найміцніших у Галичині. Однак у вересні 1675р. велике турецько-татарське військо здобуло і знищило замок, а всіх Маковєцьких взяли в полон. Після семи років неволі Маковєцьких викупили. По смерті Рафаеля Маковєцького (1689р.) Завалів одідичив Великий гетьман коронний Ян Станіслав Яблоновський - бойовий товариш короля Яна ІІІ Собєського, який відбудував замок, укріпив його і обсадив міцною залогою.
Теофілія Яблоновська, з дому Сєнявська, вдова по смерті чоловіка Олександра (сина гетьмана Яна-Станіслава) 20 березня 1729р. оголосила пільги для тих, хто бажав поселитися в Завалові, надавши йому магдебурзьке право.
Очевидно, першим гербом Завалова була родова відзнака "Сас": "На блакитному тлі золотий перекинутий, увінчаний двома золотими зірками півмісяць, який обрамляє стрілу з залізним вістрям та червоним оперенням, обернену догори". Саме такий герб був на одній з башт замку до його зруйнування у 1915р. Наступним гербом була родова відзнака Маковєцьких "Пом'ян" - в лазуровому полі золота бичача, пробита шаблею, голова.
Клименко О., Хаварівський Б. Міська геральдика Тернопільщини. - Т.: Воля, 2003. - 500 с., 8 с. вкладок.Перегляд


Авторський колектив | Література | Статистика | Гостьова книга | Нашi друзi | Плагіатори | Вiйськовi емблеми | Геральдичнi лiнки | Негеральдичнi лiнки | Нас вiтають | | Іноземна геральдка
Матерiали сайту не можуть бути використанi частково чи повнiстю без письмової згоди ЗАТ "Мiкросистема".
Data of a site cannot be used entirely or partially without the written agreement of Joint-Stock Company " Microsystem ".
Материалы сайта не могут быть использованы целиком или частично без письменного соглашения ЗАО "Микросистема". © Microsystem