Укр.
Гербів на 21.06.2021 - 4982
НАВІГАЦІЯ
Список для: Українська Геральдика
Список для: Герби гетьманів України
Список для: КУЧМА ЛЕОНІД

Всі герби за алфавітом

ПОШУК
Для пошуку потрібно використовувати
не більше одного слова
або його частини.
НАЙБІЛЬШ ВІДВІДУВАНІ РЕСУРСИ:

Сучасний герб (90429) 
(Державні символи України)
Прапор (66770) 
(Державні символи України)
Штандарт Президента (61146) 
(Державні символи України)
Сучасний герб (50595) 
(КАЛЬНИК)
Сучасний герб (48171) 
(ШАБЕЛЬНЯ)


Google
Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

Герб Президента
Затверджений 9 серпня 1999р.
На щиті, перетятому лазуровим і золотим, лев протилежних тинктур, армований червоним, що йде на задніх лапах і тримає в предніх лапах Державний герб України - золотий тризуб в лазуровому п'ятикутному щиті з золотою облямівкою.
Щит увінчаний золотою Українською адміністративною короною, над якою лицарський шолом. Клейнод: на двухколірному бурелеті (лазур, золото) золотий, армований червоним, лев, що виходить, і тримає в лапах срібний тризуб. Намет лазуровий, підбитий золотом.
Щитотримачі: два діамантових чернігівських орла, армованих золотом, з червоними язиками.
Девіз: RE, NON VERBIS - "Ділом, не словами".

Герб виконаний відповідно до міжнародних правил класичної геральдики, а також згідно із чинним Кодексом Російської Геральдичної Колегії, затвердженим на засіданні Президії Колегії 1 серпня 1995р.
Основу герба складає щит стандартної форми, традиційно прийнятої в українській геральдиці. У щиті зображені геральдичні і субординарні фігури, що характеризують фахову сторону діяльності армігера, його індивідуальні якості, фамільні корені.
Щит має двухчасний горизонтальний зподіл, із яких верхня частина - лазурового (блакитного) кольору, а нижня - золота (жовта). Лазуреве поле щита символізує ясність і велич діянь армігера. Золоте поле щита по геральдичних канонах є символом справедливості, милосердя, великодушності, сталості, сили і вірності - якостей характеру, якими володіє армігер. Сполучення цих двох тинктур творить кольори Державного прапора України, у якій народився армигер, де він мешкає в даний час і в якій займає найвищу державну посаду - Президент Республіки.
Головною фігурою щита є лев - символ мужності, хоробрості, безстрашності і вищої влади; він також уособлює жар, блиск і силу полуденного Сонця, пишноту, силу і стійкість, справедливість і закон. Положення льва свідчить про те, що воістину мужній і розсудливий, він завжди готовий до зустрічі із своїми ворогами і, завдяки своїй завбачливості, краще інформований про них небезпеках, що йдуть від них, і завжди готовий відбити будь-який напад. Лев, крім того, є зодіакальним символом знака "Лев", під яким народився армігер, а також його антропонімічним символом: "Леонід" у перекладі з грецького - "подібний леву". Крім того, в імені Леонід: покровитель імені - лев, зодіак імені - лев, колір імені - золото, планета (зірка) - сонце.
Лев в передніх лапах несе щит із Державним гербом України. У даній композиції вкладенио головний ідейний задум герба: армігер є надійним гарантом державності України. Китиця хвоста лева також творить стрижневий символ України - тризуб.
Фахова корона, що вінчає щит, відбиває приналежність армігера до адміністративних робітників вищого ешелону влади. Корона прикрашена дорогоцінними каменями - діамантом і бурштином - відповідно до знаку Зодіаку "Лев", під яким народився армігер. Діамант - оброблений діамант - камінь, що дарує чесноту, мужність і перемогу, він приносить удачу у всіх справах, охороняє від хвороб і ран, надає сміливість і мужність у бою, береже від навроку і злих чар, забезпечує здоров'я, добробут і довге життя, приборкує злість, надає впевненість і силу. Бурштину ж зі старожитності приписується чудодійна сила лікування усіх хвороб, він має властивість розраджувати людей, підтримує оптимізм, посилює інтуїцію, допомагає зробити правильний вибір.
Над короною розташований лицарський шлем, на якому розміщені: бурелет (жмут із двох різнобарвних тканин), намет (мальовничий рослинний двоколірний орнамент, що падає з обох сторін від шолома, - прообраз лицарського плаща) і клейнод (нашоломник - тобто фігура на шоломі). Бурелет і намет пофарбовані у кольори, що домінують у гербовому щиті, у даному випадку - у лазур і золото, що знову творить кольори Державного прапора України. Клейнод - вихідна поясна фігура лева з тризубом - традиційне правило повторення основної гербової композиції над шоломом.
Щитотримачі - два чорних одноголових орли. Ракурс крил, поворот голів і колір орлів узяті з історичного герба Чернігівщини - місцевості, де народився армігер (с.Чайкине Чернігівської області). Використання фігур "чернігівських" орлів у якості щитотримачів і розташування їх на підніжжі у вигляді землі відбиває нерозривний зв'язок армігера з рідною землею, турбота про неї і підтримка з її боку. "Як траві-мураві не виростити без жмені землі, так і народу не прожити на білому світлі без землі-годувальниці. Як без орача-хазяїна і доброї землі - гірка сирота, так і він без землі - що без живої душі у своєму богатирському тілі".
Девіз - RE, NON VERBIS - "Справою, а не словами" - говорить про те, що армігер віддає перевагу підкріплювати свою діяльність конкретними виконаними справами, ніж порожніми слововиливами. Це також відбиває відданість армігера своїй справі, цілеспрямованість у вирішенні службових і життєвих завдань, прагнення приносити користь своєму народу.
Автор - І.Сметанніков.
Художник - Ю.Абатуров.
Зображення на сайті - В.М.Напиткін.

Сметанников И.С. На западе нормальная погода // Гербовед. - 2000. - № 45 - С. 128-157.  Перегляд


Авторський колектив | Література | Статистика | Гостьова книга | Нашi друзi | Плагіатори | Вiйськовi емблеми | Геральдичнi лiнки | Негеральдичнi лiнки | Нас вiтають | | Іноземна геральдка
Матерiали сайту не можуть бути використанi частково чи повнiстю без письмової згоди ЗАТ "Мiкросистема".
Data of a site cannot be used entirely or partially without the written agreement of Joint-Stock Company " Microsystem ".
Материалы сайта не могут быть использованы целиком или частично без письменного соглашения ЗАО "Микросистема". © Microsystem