Укр.
Гербів на 14.08.2022 - 5175
НАВІГАЦІЯ
Список для: Українська Геральдика
Список для: Злети
Список для: XXVI зліт
Враження
Всі герби за алфавітом

ПОШУК
Для пошуку потрібно використовувати
не більше одного слова
або його частини.
НАЙБІЛЬШ ВІДВІДУВАНІ РЕСУРСИ:

Сучасний герб (95518) 
(Державні символи України)
Прапор (70136) 
(Державні символи України)
Штандарт Президента (64915) 
(Державні символи України)
Сучасний герб (54331) 
(КАЛЬНИК)
Сучасний герб (51710) 
(ШАБЕЛЬНЯ)


Google
Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

Враження

От і закінчився XXVI зліт геральдистів в Луцьку.

На подію завжди очікують геральдисти - і наші, і закордонні. Іноземні делегації користуються нагодою і приїздять раніше - подивитися не лише місто, де відбувається зліт, а й околиці. Надто ж зважаючи, що на Волині є що подивитися. Але це факультатив для бажаючих; головне ж - власне зліт. Кожен, хто брав участь у підготовці до подібних заходів, знає, як важко буває узгодити розклад прибуття, програму, проживання, харчування - нібито прості і очевидні речі, відсутність яких насправді може бути дуже неприємною.

Луцьк виграв у Хмельницького, зламавши тим самим традицію збиратися раз на 5 років саме в Хмельницькому. І жоден з учасників про це не пошкодував, оскільки організатори і натхненники - Віктор Федосюк та Сергій Ткачов, козаки Олександр Сокур, Анатолій Олексюк, осавул Мирослава, комендант Тараканівського форту Сергій Мохновець, о.Микола Гінайло, Павло Марходей, Олег Хомутенко, директор археологічної служби "Волинські старожитності" Олексій Златогорський - підняли (тут всі були одностайні) настільки високу планку, що поставити її ще вище буде дуже важко. Зручне (5 хвилин від центру і вокзалів) місце проживання - готель "Профспілковий" з чудовими співробітниками, маса роздаточної літератури (програм і афіш), оформлення зали (прапори країн-учасниць з'явилися вперше саме на луцькому форумі), почесний екскорт з представників Козацького стрілецького братства в одностроях чорних запорожців, зручно складена культурна програма (музей Волинської ікони, Луцький замок, виїзна екскурсія в Дубненський замок і Тараканівський форт, вечеря в підземеллі, виставка раритетів), прекрасне транспортне обслуговування и частування (чого вартий лише козацький куліш біля Тараканівскього форту) - таких ноу-хау було безліч. Так що наступникам буде важко :)

Від імені всіх учасників зльоту хочу висловити подяку всім, хто брав участь у підготовці зльоту.

В.Напиткін

***

А тепер трохи особистого.

Геральдисти в України не є однорідною масою. Є науковці, що гуртуються навколо Українського Геральдичного Товариства і їздять на осінні наукові конференції. Є колекціонери - власне, учасники зльоту. Є просто зацікавлені, яким важить не обмін значками, а спілкування і культурна програма. Спільна риса всіх цих напрямків - відсутність зміни. Кількість учасників стабільна останні роки - з тенденцією до зменшення. Це дуже прикро - але так є. Опосередковано це видно по пропозиціям провести черговий зліт - ще 5 років тому поступало відразу декілька заявок, нині ж традиційно лише одна. Два з трьох останніх злетів (Збараж і Луцьк) забрав фактично один новий учасник форумів С.Ткачов. Це проблема не лише геральдистів, а радше загальної ситуації в країні. Хтось вже не в силах приїхати, зважаючи на поважний вік, комусь в наші розвеселі часи елементарно не вистачає коштів. А когось, на жаль, вже нема.

Тим важливіше знаходити спільну мову і не тягти ковдру на себе заради вдоволення власних матеріальних захцянок. Колекціонування тепер лише одне з дуже багатьох можливих занять - в наші інтернетівські часи є величезний вибір альтернатив. Як сказав К.Мочонов - на початку 90-х в паперовій розсилці геральдичних новин було майже 4000 підписантів, в наші електронні часи - лише 500. І це на весь ex-USSR!

Тому дуже дивним виглядає намагання певних осіб звести зліт до чистого обміну значками. Замість розширення бази шляхом пошуку оцих самих ноу-хау і залучення нових сил відсікаються учасники, які не вписуються в ринкові відносини купівлі-продажу колекційного матеріалу. Зробити це дуже просто - варто перенести традиційно суботню виїзну екскурсію на робочий день (п'ятницю), а вихідні дні присвятити колекції. В реальності для бажаючих потрапити на таку екскурсію це означає необхідність витрачати не один день (п'ятницю) на дорогу, а вже два - четвер також (оскільки екскурсія тепер, як сказано, проходитиме в п'ятницю, і приїхати треба завчасно). Це автоматично тягне за собою втрату додатково одноденної зарплати і необхідність додаткової ночівлі в готелі. З огляду на сьогоднішні ціни, схожа ситуація в тому ж Луцьку (для прикладу) потягла б до 350 гривень з людини (а з бодай скромним харчуванням - і всі 400, себто 40-50 USD); водночас незрозуміло, що таким делегатам робити в суботу і неділю - або їхати додому, або тинятися чужим містом. А наступній зліт - в Полтаві - виходить саме з подібних прагматичних міркувань. Тобто, ідея приблизно така: нехай нас залишиться десяток, але це будуть "справжні" колекціонери. Несправжні учасники можуть бути вільні. А саме такий підхід означає перетворення зльотів на значкову біржу. Не більше того. Хоча з точки зору маркетингу важить не кількість часу, проведеного в крамниці, а саме кількість покупців - якщо вже вести мову виключно про торгівлю.

Чи не зависока ціна заради заробітку ідейних натхненників комерційного підходу?

Авторський колектив | Література | Статистика | Гостьова книга | Нашi друзi | Плагіатори | Вiйськовi емблеми | Геральдичнi лiнки | Негеральдичнi лiнки | Нас вiтають | | Іноземна геральдка
Матерiали сайту не можуть бути використанi частково чи повнiстю без письмової згоди ЗАТ "Мiкросистема".
Data of a site cannot be used entirely or partially without the written agreement of Joint-Stock Company " Microsystem ".
Материалы сайта не могут быть использованы целиком или частично без письменного соглашения ЗАО "Микросистема". © Microsystem