Укр.
Гербів на 19.04.2024 - 5209
НАВІГАЦІЯ
Список для: Українська Геральдика
Список для: Геральдика сучасної України
Список для: МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСТЬ
Список для: БАШТАНСЬКИЙ РАЙОН
Список для: СНІГУРІВСЬКИЙ РАЙОН

Всі герби за алфавітом

ПОШУК
Для пошуку потрібно використовувати
не більше одного слова
або його частини.
НАЙБІЛЬШ ВІДВІДУВАНІ РЕСУРСИ:

Сучасний герб (98367) 
(Державні символи України)
Прапор (72702) 
(Державні символи України)
Штандарт Президента (71168) 
(Державні символи України)
Сучасний герб (56803) 
(КАЛЬНИК)
Сучасний герб (54300) 
(ШАБЕЛЬНЯ)






Google




Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

Сучасний герб
Затверджений 12 липня 2012р. рiшенням №3 XIV сесії районної ради VI скликання.
Щит перетятий і напіврозтятий. На лазуровому полі золотий сокіл, який сидить на золотій посудині із срібною мурованою горловиною, з якого виливається вниз лазуровий водяний потік із срібними відблисками хвиль. Потік води обмежений з обох боків срібними мурованими стінами. На пурпуровому полі над золотим пагорбом виникають п'ять золотих пшеничних колосків із стеблами. На зеленому полі стилізоване зображення на золотій хвилі срібної споруди насосної станції зрошувальної системи з золотими вікнами, які світяться золотим світлом. Внизу срібне зображення механічного гвинта водяного насоса, який перетинає три золоті хвилі. Щит облямований декоративним картушем. Нижня частина картуша по бокам прикрашена золотим пшеничним колоссям та лавровою гілкою, які виникають з-під золотого механічного колеса. Герб увінчаний стилізованою короною, складеною iз лазурової основи, на якій розміщений рослинний орнамент золотом, та снопів із золотих пшеничних колосків, між якими стилізовані лазурові фонтани джерельної води. На лазуровій девізній стрічці золотий напис "СНІГУРІВСЬКИЙ РАЙОН".
Сокіл втілює духовний початок людини-творця: силу і волю, гордість і перемогу, натхнення і надію. Він також нагадує про існування в районі природно-заповідного фонду - ботанічних парків і заказників: "Кримки", "Єлизаветівка", "Лощина", "Афанасівка" та "Івано-Кепино". Сокіл, повернувши голову, дивиться на схід сонця, що підкреслює розташування району на сході Миколаївської області. Золота посудина із срібною горловиною та лазуровим потоком води, який обмежений срібною мурованою стіною, символізує штучно створену меліораторами та науковцями Інгулецьку зрошувальну систему. Золотий пагорб в пурпуровому полі нагадує про заселення території району ще у прадавній скіфський період (існуючі кургани). Пагорб з пшеничними колосками стилізовано нагадує про перших переселенців із Могилівської губернії (Білорусь), давній герб якої (1878р.) містить такі ж три пагорби та колоски. Саме переселенці із білоруського села Снягірі дали новому поселенню назву Снігурівка, пізніше район отримав назву Снігурівський.
Снопи із колосків на короні підкреслюють аграрний напрям розвитку господарства району - вирощування зернових культур. Стилізовані фонтани нагадують про розташування в районі джерел природної мінеральної води, придатної для лікування.
Автор - І.Д.Янушкевич.
Зображення на сайті - В.М.Напиткін.

Власний архів  Перегляд


Авторський колектив | Література | Статистика | Гостьова книга | Нашi друзi | Плагіатори | Вiйськовi емблеми | Геральдичнi лiнки | Негеральдичнi лiнки | Нас вiтають | | Іноземна геральдка
Матерiали сайту не можуть бути використанi частково чи повнiстю без письмової згоди ЗАТ "Мiкросистема".
Data of a site cannot be used entirely or partially without the written agreement of Joint-Stock Company " Microsystem ".
Материалы сайта не могут быть использованы целиком или частично без письменного соглашения ЗАО "Микросистема". © Microsystem